Pre partnerov‎ > ‎

Manuál k affiliate rozhraniu

Tento materiál predstavuje stručný návod k nášmu systému sledovania objednávok a jeho funkcií, ktoré sú z Vášho pohľadu najzaujímavejšie. Cieľom tohto systému je komfortné sledovanie počtu klientov a z nich vyplývajúcich provízií pre webstránku. Do tohto systému sa dostanete cez affiliate rozhranie.

Prihlasovacie meno a heslo Vám zašleme hneď po uzatvorení zmluvy o spolupráci.

Úvodná obrazovka

Po zadaní prihlasovacieho mena a hesla sa načíta úvodná stránka. Poskytuje stručný náhľad na hlavné ukazovatele predaja za aktuálny deň a aktuálny mesiac. Sleduje sa počet zobrazení, kliknutí, predajov, celková hodnota predajov a sumár provízií, ktoré z nich vyplývajú.Prehľady

Je to hlavný štatistický nástroj, ktorý umožňuje do detailov sledovať objednávky a ich vývoj v čase. Je rozdelený do niekoľkých kategórií:

Rýchle prehľady

Rovnako ako úvodná stránka, zobrazuje informácie o počte zobrazení, kliknutí, predajov a rozpis provízií, teda hodnotu objednávok, ktoré čakajú na potvrdenie od klienta, na úhradu, resp. hodnotu tých ktoré už máte vyplatené a ktoré ešte na vyplatenie čakajú. Je tu aj možnosť filtrovania podľa konkrétneho obdobia.

Prehľady vývoja

Je grafickým zobrazením vývoja vyššie spomínaných sledovaných parametrov. Rovnako ako v rýchlych prehľadoch umožňuje vybrať časové obdobie. Pod grafickým zobrazením je výpis jednotlivých parametrov za aktuálny deň, týždeň, mesiac, rok, za celé obdobie spolupráce a za vybrané obdobie.


Provízie

Obsahuje výpis všetkých objednávok, ktoré boli realizované prostredníctvom Vašej spoločnosti resp. stránky. Zobrazuje ich hodnotu, z nej vyplývajúcu províziu, identifikátor objednávky, dátum vytvorenia, aktuálny stav (čakajúci – klient sa vybavuje / schválený – klient pobyt objednal a zaplatil / zamietnutý – klient ponuku odmietol alebo pobyt stornoval). Po kliknutí na „Upraviť zobrazenie“ je možné si nadefinovať vlastné.


Propagácia

Je hlavným marketingovým nástrojom, ktorý umožňuje pridávať do portfólia viac stránok prostredníctvom ich URL, alebo si nechať vygenerovať kód na banner, ktorý sa po vložení do kódu Vašej stránky na nej zobrazí.